Tisková zpráva - Léto s párou 2013

(22. 7. 2013) Nejen nadšenci železnice se mohou radovat, ale všichni, kteří mají rádi léto. Populární zážitkové jízdy historickým parním vlakem na trati mezi Kostelcem u Jihlavy a Slavonicemi se opět blíží.  

Ve dnech 27. července až 25. srpna se téměř každou sobotu a neděli vydá na cestu ve vybraných úsecích tratě historický parní vlak v čele s lokomotivou 213.901. Provoz na akci, která je z velké části spolufinancována z prostředků Evropské unie prostřednictvím projektu DY-THA rail, zajišťují v tomto roce nově Jindřichohradecké místní dráhy a organizátoři Léta s párou připravili v obcích podél tratě již tradičně bohatý kulturní program.

„Byli jsme úspěšní ve výběrovém řízení na provozovatele akce Léto s párou 2013 a 2014, vyhlášeného Svazkem obcí „Železnice Kostelec – Slavonice“ a navážeme tak na tradiční akce pořádané a organizované od roku 1999 občanským sdružením Společnost telčské místní dráhy. Aktuálně dokončujeme poslední technické a organizační přípravy na zahájení provozu. Na všechny parní jízdy nasadíme parní lokomotivu 213.901, vyrobenou v ČKD Praha v roce 1954. Občanské sdružení Společnost telčské místní dráhy se na celé akci podílí i nadále zajištěním prodeje jízdenek a činností spojenou s organizací celého Léta s párou,“ vysvětluje Jan Hruška, provozní ředitel JHMD, a. s.

Zahájení Parního léta proběhne v sobotu, 27. července, čímž se odstartují parní jízdy mezi Kostelcem a Slavonicemi, které budou pokračovat až do 25. srpna. Téměř s každou parní jízdou je spojena kulturní akce. Tu první obohatí dopolední program na náměstí ve Slavonicích. Odpoledne si pak v areálu vlakového nádraží v Hodicích budou moci návštěvníci prohlédnout expozici železnice, vytvořenou u příležitosti 115. výročí zahájení parního provozu mezi Telčí a Kostelcem. Od 17 hodin program doplní country zábava, kterou pořádá místní Moto klub.  

„Projekt DY-THA rail, spolufinancovaný z programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika, řadí mezi své aktivity podél železnice z Kostelce u Jihlavy do Slavonic parní jízdy. Jsme rádi, že se nám díky projektu daří pokračovat v tradici veřejností velmi oblíbených historických jízd s bohatým doprovodným kulturním programem. Určitě se vyplatí vyrazit se svými blízkými na železnici a vrátit se třeba o několik desítek let zpět k té úžasné atmosféře supících mašinek a životem pulsujících malebných nádraží,“ vysvětluje Miloš Vystrčil, předseda Svazku obcí „Železnice Kostelec – Slavonice.“

„Na stránkách www.pokoleji.cz se dozvíte, kde budou jednotlivá zastavení a další zajímavosti o projektu,“ dodává Miloš Vystrčil.

V Třešti mohou účastníci akce 4. srpna navštívit Den otevřených dveří depozitáře Historického radioklubu Československého, umístěného v bývalé budově sila nebo si poslechnout koncert dechové kapely Lesanka.

V Telči se 24. srpna slavnostně otevírá nově postavené depo pro historické vozy a expozice o historii železniční tratě Kostelec – Slavonice. Zvláštní parní jízda v tento den se uskuteční v rámci festivalu Krajina hudby.

Ve Slavonicích na vlakovém nádraží vystoupí 27. července od 11 hodin na náměstí folková skupina Courage a 3. srpna též od 11 hodin se představí šermířská skupina Knechti a country skupina Tymián.

V Dačicích je 11. srpna od 13 hodin zajištěn kulturní program na hlavním vlakovém nádraží.

Rodinná celodenní jízdenka stojí 300 Kč a rodinná víkendová jízdenka je za 350 Kč. Více informací naleznete na www.jhmd.cz nebo pište na office@jhmd.cz.  

Plakát s jízdním řádem a ilustrační foto v příloze.

Kontakt pro dotazy:

Jiří Novák
specialista pro zahraniční vztahy a strategii marketingu
mobil: +420 731 196 969
e-mail: novak@jhmd.cz

Společnost Jindřichohradecké místní dráhy, a.s. je výlučným vlastníkem a provozovatelem železniční dopravy na tratích Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň, provozuje pravidelnou osobní a nákladní dopravu v motorové trakci a během letní sezóny pravidelné parní vlaky s historickými vozy.

zpět na: Aktualityprosinec 2021
prosinec 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9